2022 Supporters |
Alan Crouse | Jürgen Pollak |
Alex Pryymak | Keith Barghahn |
Alf Oppoyen | Ken Durstine |
Allen Ahl | Ken Seligman |
anonymous from Seminole Lake Gliderport | Kendrick Brown |
Andrew Vanis | Kenneth Judd |
Angus Pinkerton | Kenneth Kinzie |
Anthony Brown | Keven Morlang |
April Mackin | Knut Ryerson |
Atlanta Hobby Com | Koos de Keijzer |
Barney Hallin | Larry Ball |
Ben Dunn | Larry Huffman |
Benjamin Friedrich | Larry Omara |
Bernard Garvey | Larry Robinson |
Bill Belcourt | Lawrence Bunner |
Bill Snyder | Malcolm Brown |
Blue Water Hang Gliding | Marc Deschenes |
Bob Grant | Marcello Pereira |
Brad Hall | Marcelo Silva |
Bryant Lemon | Mario Manzo |
Buddy Sessoms | Mark Allen |
Carlos Alonso de Florida | Mark Ostby |
Carlos Morinico | Mark Stump |
Carlos Rizo | Matthew Corley |
Charles Allen | Matthew Thoreson |
Christian Williams | Michael Duffy |
Clark Frentzen | Michael Fitzgerald |
Cliff Rice | Michael Howard |
Clive Beddall | Michael Leger |
Colin Rushton | Mike Degtoff |
Cory Barnwell | Mike Glennon |
Curt Warren, Louise, Wiley and Gala | Mike McCartney |
Daisuke Morii | Miles Fagerlie |
Daniel Gravage | Mitch Shipley |
Daniel Guido | Moyes Delta Gliders Pty Ltd. |
Daniel Lukaszewicz | Nicholas Palmer |
Dara Hogan | Oliver Gregory |
Dave Proctor | Patrick Halfhill |
David Glover | Patrick Pannese |
David Goto | Paul Voight |
David Lindberg | Perry Jones |
David Stookey | Pete Lehmann |
David Williamson | Peter Adams |
Domingo Gallego | Peter Bolton |
Doug Keller | Peter Cairns |
Douglas Brown | Peter Feneht |
Duane House | Peter Kelley |
Dudley Mead | Peter Loeppert |
Efren William Fierro | Peter Owens |
Fernando Milani | Peter Song |
Frank Havermeyer | Peter Swanson |
Franks Place | Raymond Sulin |
Gary McIntire | Revv Up |
Gary Solomon | Richard Caylor |
Geogre Adams | Richard Milla |
George Artz | Riker Davis |
Gerard Lamarche | Robert Buchanan |
Glen Volk | Robert Caldwell |
Greg Kendall | Robert Dallas |
Greg Wojnowski | Robert Goodman |
Gregg Ludwig | Robert Hunt |
Gregory Angsten | Robin Hamilton |
Huw Parsons | Rod Regier |
InvoicesAnywhere, LLC | Roger Coxon |
James (Dennis) Yeomans | Ronald P. Gleason |
James Gibson | Rudolf Sauer |
James Kolynich | Run Fido Run |
James Prahl | Sander van Schaik |
James Rowan | Sasha |
Jason Smith | Scott Seebass |
Jason Smith | Scott Weiner (Yes, you can) |
Jean-pierre Delage | Scott Whittet |
Jim Lamb | Sebastien Kayrouz |
Jim Messina | Stephan Mentler |
Joerg Bajewski | Steve Bralla |
John … | Steve Houser |
John Cambruzz | Steven Blackler |
John Dullahan | Tater hill flight park |
John Kennedy | Thaisio Feliz |
John L. Armstrong | The Bunners |
John Middleton | Thomas C. Ide |
John Pettinato | Thomas Curbishley |
John Pop | Tiago Worcman |
John Simon | Tiki Mashy |
John Woiwode | Timothy Delaney |
Jon Lindburg | Tom McGowan |
Jon Thompson | Tom Nejames |
Jonathan Dietch | Vince Furrer |
Jonathan Irlbeck | Vincene Muller |
Jorge Cano | Wallace Anderson |
Jose Manuel Sanchez Garcia | Wayne DeVilbiss |
Joseph Guillemette | William Comstock |
Jürg Ris | Wings to Fly ltd |
2021 Supporters |
Abhijeet Gole | Ken Cobb |
Alan Crouse | Ken Durstine |
Alex Pryymak | Keven Morlang |
Alexandra Serebrennikova | Knut Ryerson |
Alf Oppoyen | Koos de Keijzer |
Allen Ahl | Lakeshore Hang Gliding |
Andrew Allen | Larry Ball |
Andrew Pugh | Larry Huffman |
Andrew Vanis | Larry Omara |
Angelos Mantas | Lawrence Bunner |
anonymous | Lawrence Chamblee |
April Mackin | Luther Thompson |
Atlanta Hobby Com Inc. | Malcolm Brown |
Attila Bertok | Malcolm LaPlante |
Attila Plasch | Marco Gerber |
Barney Hallin | Mario Manzo |
Belcourt Industries | Mark Stump |
Bernard Garvey | Martin Henry |
Bob Grant | Martin Michelsen |
Brad Hall | Matthew E. McCleskey |
Buddy Sessoms | Matthew Wagner |
CarboRocket | Michael Bomstad |
Carlos Alonso de Florida | Michael Fitzgerald |
Carol Sturtevant | Michael Howard |
Carolyn Tiki Mashy | Michael Leger |
Charles Allen | Michael Tryon |
Charles Baughman | Mike Harrington |
Chico Mon | Mike McCartney |
Chris Toomey | Miles Fagerlie |
Christopher Zimmerman | Mitchell Shipley |
Clark Frentzen | Moyes Delta Gliders |
Cliff Rice | Nathan Martin |
Clive Beddall | Nicholas Palmer |
Cory Barnwell | Nick Cacchi |
Craig Carlson | Oded Kalir |
Cyndia Zumpft-Klein, EA | Oliver Gregory |
Daniel Gravage | Patrick Halfhill |
Daniel Guido | Patrick Rushton |
Daniel Lukaszewicz | Paul Voight |
Daniele Brotto | Perry Jones |
Dara Hogan | Perry Judd |
Dave Embertson | Pete Lehmann |
David Davenport | Peter Adams |
David Glover | Peter Bolton |
David Goto | Peter Cairns |
David Starbuck | Peter Feneht |
David Stookey | Peter Kelley |
David Williamson | Peter Owens |
Dean Engler | Peter Smart |
Desmond Hill | Peter Swanson |
Doug Keller | Philip Lardner |
Douglas Brown | Rachel Allen |
Dudley Mead | Richard Fanous |
Scott the Dude | Richard Milla |
Edward Andrews | Ric Caylor |
Edward Saunier | Rick Brown |
Emiel Jansen | Riker Davis |
Fabiano Nahoum | Robert Bay |
Fernando Milani | Robert Bradley |
Frank Havermeyer | Robert Caldwell |
Frode Halse | Robert Goodman |
Gary Solomon | Robert Hunt |
Gayle Warren | Robert McGowan |
George Adams | Rod Regier |
George Stebbins | Rolf Sauer |
Geoffrey Rutledge | Roland Wöhrle |
Glen Volk | Ron Barry |
Greg Kendall | Ronald P. Gleason |
Greg Wojnowski | Samira Lakhani |
Gregory Angsten | Scott Barrett |
Gregory L. Dinauer | Scott Seebass |
Huw Parsons | Scott Smith |
InDaSky | Scott Weiner |
Isaiah Clapp | Scott Westfall |
J. Russell Locke | Scott Whittet |
James Aden | Stephan Mentler |
James Bradley | Stephen Klause |
James Kolynich | Steve Bralla |
James Messina | Steve Houser |
James Prahl | Steven Blackler |
James Rowen | Steven Boost |
James Yeomans | SVS Design |
Jason Smith | Terry Miller |
Jean-Pierre DeLage | The Passing Zone |
Joerg Bajewski | Thomas C. Ide |
John Armstrong | Thomas Curbishley |
John Cambruzzi | Tim Collard |
John Clendenon | Timothy Conover |
John Dullahan | Timothy Delaney |
John Kennedy | Todd Morrison |
John Olson | Tom McGowan |
John Pettinato | Tommy Nejames |
John Simon | Tullio Gervasoni |
John Stone | Victor Hare |
Jon Irlbeck | Vince Collins |
Jon Lindburg | Vince Furrer |
Jon Thompson | Vincene Muller |
Jonathan Dietch | Wallace Anderson |
Jonathan Irlbeck | Walter Nielsen |
Joseph Guillemette | Wayne Devilbiss |
Joseph Schmucker | Wayne Ripley |
Jostein Vorkinn | William A. Baker |
Jürg Ris | William Comstock |
Jürgen Pollak | William Snyder |
Justinas Pleikys | Winfried Oswald |
Karl Allmendinger | Wings To Fly Ltd. |
Keith Barghahn | Yuriy Koziy |
2020 Supporters |
Active Air Sports Pty. Ltd. | Ken Seligman |
Alan Crouse | Ken W. Cobb |
Alan Deikman | Keven Morlang |
Alejandro Isaza | Kinsley Sykes |
Alexandra Childs | Knut Ryerson |
Alex Pryymak | Koos de Keijzer |
Alf Oppoyen | Lakeshore Hang Gliding |
Alison Donaldson | Larry Ball |
Allen Ahl | Larry Omara |
Allen R. Sparks | Larry Huffman |
Andrew Vanis | Larry Robinson |
Angelos Mantas | Lawrence Bunner |
April Mackin | Lawrence Chamblee |
Barney Hallin | Luis Fernando Arias Restrepo |
Ben Dunn | Luther Thompson |
Benjamin Friedrich | Malcolm Brown |
Bernie Garvey | Marc Deschenes |
Bill Belcourt | Marcelo Silva |
Billo | Marco Gerber |
Brad Hall | Mario Manzo |
Cantesanu Horns | Marc Vinarub |
Carlos Alonso de Florida | Mario Miralles |
Charles Allen | Mark Patton |
Carl Peffer | Mark Stump |
Charles Baughman | Martin Henry |
Christian Williams | Martin Jaeger |
Christopher Zimmerman | Martin Michelsen |
C. Kevin Morris | Matjaz Klemencic |
Claude Carlier | Matthew Hahn |
Clive Beddall | Matt Taber |
Collard Collard | Maurice Wilson |
Cory Barnwell | Michael Bomstad |
Cowboy Up Hang Gliding | Michael Duffy |
Craig Carlson | Michael Howard |
Craig Demott | Miguel Molina |
Cyndia Zumpft-Klein | Michael Fitzgerald |
Daisuke Morii | Michael Leger |
Danny Utinske | Michael Robertson |
Daniel Guido | Mike Barber |
Daniel Lukaszewicz | Miles Fagerlie |
Daniel Gravage | Mitchell Shipley |
Dara Hogan | Monica Cadavid |
Darrell Hambley | Moyes Delta Gliders Pty. Ltd. |
David Davenport | Nathan Martin |
David Goto | Nicholas Palmer |
David I. McAnally | NSW Hang Gliding State Titles |
David Starbuck | Oded Kalir |
Dave Embertson | Orlando Stephenson |
David Maule | Oliver Moffatt |
David Whittle | Patrick Halfhill |
David Williamson | Patrick Rawlings |
Douglas Brown | Paul Voight |
Dudley Mead | Pedro Luzuriaga |
Efren William Fierro | Perry Jones |
Emiel Jansen | Peter Cairns |
Eric Beckman | Peter Adams |
Eric Williams | Peter Holloway |
Fernando Milani | Peter Kelley |
Flytec USA | Peter Owens |
Frank Havermeyer | Peter Swanson |
Frode Halse | Philip Lardner |
Gary Anderson | Philip Morgan |
Gary Solomon | Philip Ray |
Gayle Warren | Randy Rauck |
George Adams | Remora Racks |
George Artz | Reto Dettli |
Georg Emrich | Richard Kalbus |
Glen Volk | Richard Milla |
Gregg Ludwig | Richard Pew |
Gregory Angsten | Robert Bradley |
Gregory L. Dinauer | Robert Caldwell |
Heinz Tagmann | Robert Lesser Jr. |
Huw Parsons | Robin Hamilton |
InDaSky | Rolf Sauer |
James Gibson | Roger Coxon |
James Kolynich | Roger Irby |
James Messina | Sander van Schaik |
James Yeomans | Sasha |
Jan Schultz | Scott Seebass |
Jason Smith | Scott Barrett |
Jay Wallace | Scott Smith |
Jean-Pierre DeLage | Scott Weiner |
Jeffrey Page | Scott Whittet |
Jim Lamb | Sotir Popov |
Jim Prahl | Stephan Mentler |
Jim Ramsden | Steve Blenkinsop |
Joerg Bajewski | Steve Houser |
Joseph Guillemette | Steve Kroop |
Joseph Schmucker | Steven Boost |
John Armstrong | Steve Pearson |
Jonathan Dietch | Steve Rodrigues |
Jonathan Irlbeck | Terry Eads |
John Alden | The Dude |
John Devorak | Thomas C. Ide |
John Dullahan | Thomas Curbishley |
Ohn Hesch | Tiki Mashy |
John McAllister | Timothy Conover |
John Middleton | Timothy Delaney |
John Kennedy | Toba Gakuta |
Jonny Thompson | Tom McGowan |
John Olson | Tom Nejames |
John Simon | Travis Bennett |
Jostein Vorkinn | Tullio Gervasoni |
J. Russell Locke | Victor Hare |
Juraj Sladky | Vincene Muller |
Jürgen Pollak | Vincent Collins |
Justinas Pleikys | Vincent Piret |
Karl Allmendinger | Vrezh Tumanyan |
Kathryn Dunn | Walter Nielsen |
Keith Barghahn | Wayne Devilbiss |
Ken Durstine | Wayne Ripley |
Kenneth Hickey | William A. Baker |
Ken Howells | Wills Wing |
Ken Kinzie | William Olive |
Ken Lightsey | Winfried Oswald |
Ken Millard | Wings To Fly Ltd. |
2019 Supporters |
Alan Crouse | Kinsley Sykes |
Alan Deikman | Kip Stone |
Alexandra Childs | Knut Ryerson |
Alex Pryymak | Koos de Keijzer |
Alf Oppoyen | Larry Ball |
Allen Ahl | Larry Huffman |
Andrew Vanis | Larry Omara |
Angelo Mantas | Larry Robinson |
April Mackin | Lawrence Chamblee |
Attila Plasch | Lee Silver |
Barb Dix | Luc Mailloux |
Barney Hallin | Marc Deschenes |
Ben Dunn | Marcello Pereira |
Benjamin Friedrich | Marc Vinarub |
Ben Reese | Mario Manzo |
Bent Kaaber | Marco Gerber |
Bill Belcourt | Mark Antoine Bourbonnais |
Bill F. Turner | Mark Dowsett |
Bob Grant | Mark Gregory Patton |
Bob Hunt | Mark Stump |
Brad Hall | Mark Tulloch |
Bruce Barmakian | Martin Jaeger |
Bruce Weaver | Martin Henry |
Carlos Alonso de Florida | Martin Heusse |
Carlos Schmitz | Matjaz Klemencic |
Carol and George Sturtevant | Matthias Krause |
Catherine Hunter | Maurice Wilson |
C. David Gibson | Max Tunbridge |
Charles Allen | M. C. Campanella |
Charles Bohot | Michael Bomstad |
Christian Hofer | Michael Duffy |
Christian Williams | Michael Fitzgerald |
Chris Toomey | Michael Howard |
C. K. Morris | Michael Robertson |
Cliff Rice | Michael Tryon |
Clive Beddall | Miguel Molina |
Colin McKay | Mitchell Shipley |
Cory Barnwell | Mike Barber |
Craig Demott | Mike Glennon |
Cyndia Zumpft-Klein | Mike Harrington |
Daniel Gravage | Mike McCartney |
Daniel Jones | Miles Fagerlie |
Daniel Lukaszewicz | Monica Cadavid |
Dara Hogan | Moyes Delta Wing |
Darrell Hambley | Nicholas Palmer |
Dave Embertson | Nico |
David Davenport | NSW Hang Gliding State Titles |
David Epner | Oded Kalir |
David Glover | Oliver Gregory |
David Goto | Oliver Moffatt |
David Lopez | Pablo Gomez-Trenor |
David Stookey | Patrick Halfhill |
David Williamson | Patrick Kruse |
David Whittle | Patrick Pannese |
Dean Engler | Paul Kelley |
Deltamoto Translation | Paul Olson |
Douglas Brown | Paul Rankin |
Doug Keller | Paul Voight |
Doug Litzenberger | Pedro Luzuriaga |
Doug Pilling | Perry Jones |
Dudley Mead | Pete Lehmann |
Duncan McBride | Peter Adams |
Edward Andrews | Peter Bolton |
Edward Saunier | Peter Holloway |
Efrain Garza | Peter Kelley |
Efren Fierro | Peter Owens |
Emiel Jansen | Peter Swanson |
Eric Beckman | Philip Lardner |
Erick Aldrich | Philip Morgan |
Eric R. Johnson | Rachel Allen |
Eric Williams | Randall Eneim |
Fabiano Nahoum | Randy Rauck |
Felix Cantesanu Horns | Remora Racks |
Fernando Milani | Richard Caylor |
Flytec USA | Richard Milla |
Frank Havermeyer | Richard Eunice |
Frode Halse | Richard Williams |
Gary Anderson | Rick Wilson |
Gary McIntire | Roger Irby |
Gary Solomon | Robert Bradley |
Gayle Warren | Robert Caldwell |
Geoffrey Rutledge | Robert Hibberd |
George Hewitt | Robin Hamilton |
Goerge Stebbins | Rob Lesser |
Gerard Uchytil | Rolf Sauer |
Glenn Curran | Ronald P. Gleason |
Glen Volk | Ross David Miller |
Gregory L. Dinauer | Ryan Wood |
Greg Kendall | Sander van Schaik |
Gregg Ludwig | Sasha |
Gregory Angsten | Scott Barrett |
Hadewych van Kempen | Scott Leonard |
Harald Steen | Scott Seebass |
Harry Martin Cartoons | Scott Smith |
Helen McKerral | Scott Weiner |
Huw Parsons | Scott Westfall |
Ian Brubaker | Scott Whittet |
Ian Dayble | Sebastian Domingo |
Indasky | Shannon Cook |
James Aden | Shannon Rory Parker |
James Bradley | Stephan Mentler |
James Gibson | Steve Houser |
James Messina | Steve Kroop |
James Prahl | Steven Blackler |
James Shipp | Steven Danielson |
James Yeomans | Steven Boost |
Jason | Steven Leiler |
Jason Williams | Steve Parson |
Jason Smith | Steve Pearson |
Jean-Pierre Delage | Steven Rewolinski |
Jeff Chipman | Sunbelt Holdings |
Jeff Obrien | Susan Bunner |
Jim Ramsden | Sydney Hang Gliding Centre Pty. Ltd. |
Joel Davisson | Sydney Hang Gliding Club Incorporated |
Joerg Bajewski | Terry Miller |
John Alden | Terry Reynolds |
Jonathan Dietch | Thomas Curbishley |
John Armstrong | Tim Collard |
John Claytor | Timothy Conover |
John Devorak | Toba Gakuta |
John Dullahan | Tom McGowan |
Jonathan Irlbeck | Tony Armstrong at Hang Glde Oz |
John Kennedy | Timothy Delaney |
John Simon | Tullio Gervasoni |
Jon Lindburg | Vicki Cains |
Jon Thompson | Victor Hare |
Jose Manuel Sanchez Garcia | Vince Furrer |
Joseph Schmucker | Vincene Muller |
Jostein Vorkinn | Wallace Anderson |
J. Russell Locke | Walter Kirby |
Jürg Ris | Wayne Devilbiss |
Justinas Pleikys | Wayne Ripley |
Justin Elliott | Walcelio Melo |
Karl Allmendinger | William A. Baker |
Kate A. Brackett | William Synder |
Keith Barghahn | Will Ramsey |
Ken Cobb | Wills Wing |
Ken Durstine | Winfried Oswald |
Ken Howells | Wings To Fly Ltd. |
Keven Morlang | Yuriy Koziy |
2018 Supporters |
Adriel Kind | Justin Elliott |
Alan Crouse | Keith Barghahn |
Alan Deikman | Keith Warren |
Alejandro Isaza | Ken Cobb |
Alexandra Childs | Ken Durstine |
Alf Oppoyen | Ken Howells |
Allan Phillips | Ken Kinzie |
Allen Ahl | Kenneth Durrance |
Angelos Mantas | Keven Morlang |
Angry Penguin Inc. | Kinsley Sykes |
Anthony Armstrong | Knut Ryerson |
Belcourt Industries | Koos de Keijzer |
Ben Dunn | Krzysztof Grzyb |
Benjamin Friedrich | Lakeshore Hang Gliding |
Bernard Garvey | Larry Huffman |
Bill Finn | Larry Omara |
Billo | Larry Robinson |
Bill Snyder | Lee Silver |
Bob Grant Productions | Luff Line Ltd. |
Bob Hunt | Luther Thompson |
Bruce Kavanagh | Marc Deschenes |
Bubba Goodman | Marcelo Silva |
Catherine Hunter | Marco Gerber |
Carol Sturtevant | Mario Manzo |
Carlos Schmitz | Mark Stump |
Carlos Alonso de Florida | Martin Henry |
Carlos Virgilio | Martin Jaeger |
Carl Peffer | M. C. Campanella |
Chris Boyce | Matjaz Klemencic |
Christian Schelb | Matt Thoreson |
Christian Williams | Matt Taber |
Chuck and Gayle Warren | Maurice Wilson |
Claude Carlier | Max Tunbridge |
Cliff Rice | Michael Bomstad |
Clive Beddall | Michael Duffy |
Cragin Shelton | Michael Fitzgerald |
Craig Carlson | Michael Leger |
Craig Demott | Michael Robertson |
Daniel Broxterman | Mick Howard |
Daniel Gravage | Mike Barber |
Daniel Lukaszewicz | Miles Fagerlie |
Danny Utinske | Mitchell Shipley |
Dara Hogan | Moyes Delta Gliders |
Darrell Hambley | Nathan Martin |
Dave Embertson | Nicholas Palmer |
David Davenport | Nicole Longshore |
David Fynn | Patrick Halfhill |
David Glover | Patrick Kruise |
David Goto | Patrick Pannese |
David Lopez | Paul Kelley |
David Stookey | Paul Voight |
David Williamson | Perry Jones |
Dean Engler | Peter Adams |
Doug Keller | Peter Cairns |
Douglas Brown | Peter Kelley |
Dudley Mead | Peter Bolton |
Edward Andrews | Peter Swanson |
Edward Hunsinger | Phil Bloom |
Edward Saunier | Philip Morgan |
Elizabeth Rothman | Quest Air |
Emiel Jansen | Rachel Allen |
Eric Beckman | Raef Mackay |
Erik Kaye | Richard Caylor |
Fernando Milani | Richard Eunice |
Flytec USA | Richard Larson |
Frank Havermeyer | Richard Milla |
Fred Kramer | Richard Williams |
Frode Halse | Riker Davis |
Gary McIntrie | Robert Bay |
Gary Solomon | Robert Bradley |
Geoffrey Robertson | Robert Caldwell |
Geoffrey Rutledge | Robert Dallas |
George Stebbins | Robert Goodman |
Giorgos Karachalios | Roger Coxon |
Glenn Curran | Roger Irby |
Glenn Nutt | Ronald P. Gleason |
Glen Salmon | Sarah Kurtz |
Glen Volk | Schwitter Patrick |
Gregory Angsten | Scott Barrett |
Gregory Pierson | Scott Seebass |
Greg Fergus | Scott Smith |
Greg Kendall | Scott Weiner |
Gregg Ludwig | Scott Westfall |
Hadewych van Kempen | Scott Whittet |
Harald Steen | Secret Admirer At Seminole |
Heinz Tagmann | Sky Sports Flying School Pty. Ltd. |
Hubert Jason Williams | Sotir Popov |
Huw Parsons | Stephan Mentler |
Ian Clark | Stephen Parson |
James Aden | Stefan Kern |
James Bradley | Steven Blackler |
James Gibson | Steven Boost |
James Lamb | SVS Design |
James (Dennis) Yeomans | Stewart Midwinter |
Janica Lee | Sydney Hang Gliding Centre |
Jan Snydr-Michal | anonymous |
Jason Smith | The Passing Zone |
Jeffrey Curtis | Thomas C. Ide |
Jim Kolynich | Thomas Curbishley |
Jim Prahl | Thomas Eckstein |
Jim Ramsden | Timothy Delaney |
J. J. Lamarche | Toba Gakuta |
John Armstrong | Tom McGowan |
John Blank | Vince Furrer |
John Devorak | Vincene Muller |
John Dullahan | Vincent Collins |
John Haig Thompson | Vrezh Tumanyan |
John Hesch | Vuelo Libre |
John Kennedy | Walter Nielsen |
John Middleton | Wayne Devilbiss |
John Simon | Wayne Osick |
John "Kip" Stone | Wayne Ripley |
Jonathan Dietch | William A. Baker |
Jon Lindburg | William Lothman |
Jon Thompson | Wills Wing |
Jorge Cano | Wilotree Park |
J. Russell Locke | Winfried Oswald |
Jostein Vorkinn | Wings To Fly Ltd. |
Justinas Pleikys | Zenobia Reimann |
2017 Supporters |
Active Air Sports Pty. Ltd. | Knut Ryerson |
Alan Crouse | Koos de Keijzer |
Alan Deikman | Krzysztof Grzyb |
Alejandro Isaza | Lakeshore Hang Gliding |
Alf Oppoyen | Larry Huffman |
Allen Ahl | Larry Robinson |
Allan Phillips | Lawrence Chamblee |
Andrew Vanis | Luff Line Ltd. |
April Mackin | Luis Fernando Arias Restrepo |
Belcourt Industries | Makbule Baldik Le Fay |
Ben Dunn | Marco Gerber |
Bent Kaaber | Mario Manzo |
Bernard Garvey | Mario Miralles |
Bill Misiaszek | Maurice Wilson |
Billo | Mark Stump |
Bill Synder | M. C. Campanella |
Bob Grant | Michael Bomstad |
Bob Hunt | Michael Howard |
Brandon Maharrey | Michael Leger |
Bruce Kavanagh | Mike Barber |
Bruce Wolf | Mike Duffy |
Charles Avaritt | Mike Glennon |
Christian Schelb | Mike Harrington |
Cantesanu Horns | Mike McCartney |
Carlos Alonso de Florida | Miles Fagerlie |
Carsten Zülch | Mitchell Shipley |
Charles McBride | Monica Cadavid |
Chuck and Gayle Warren | Muller Windsports |
Ciaran Egan | My Secret Admirer From The Senior Nationals |
C. J. and George Sturtevant | Nick Palmer |
Clark Frentzen | NSW Hang Gliding State Titles |
Cloudbase Mayhem | Oliver Gregory |
Cragin Shelton | Oliver Moffatt |
Daniel Gravage | Patrick Halfhill |
Dara Hogan | Patrick Kruse |
Darrell Hambley | Patrick Pannese |
Dave Embertson | Paul Farina |
David Bratt | Paul Olsen |
David Davenport | Paul Voight |
David Goto | Perry Jones |
David Glover | Pete Lehmann |
David Hayner | Peter Adams |
David Lopez | Peter Bolton |
David Proctor | Peter Cairns |
David Stookey | Philip Lardner |
David Williamson | Philip Siscoe |
Dean Engler | Quality Touch Home Improvement |
Dennis Yeomans | Randy Rauck |
Don "Plummet" Carslaw | Remora Racks |
Douglas Brown | Richard Cizauskas |
Doug Keller | Richard Milla |
Edward Andrews | Richard Smith |
Erik Kaye | Richard van Zyl |
Efrain Garza | Richard Williams |
Excitefind.com | Riker Davis |
Fabiano Nahoum | Robert Bay |
Fernando Milani | Robert Lesser Jr. |
Flytec USA | Rod Reiger |
Frederick Straccia | Roger Irby |
Gary D. McIntire | Ronald P. Gleason |
Gary Solomon | Ron Stanley |
Gavin McClurg | Ross Hunter |
George Stebbins | Rudolf Sauer |
Glenn Nutt | J. Russell Locke |
Glenn Curran | Russ Brown |
Glen Volk | Sander van Schaik |
Gregg Ludwig | Scott |
Gregory Angsten | Scott and Virpi Barrett |
Gregory Pierson | Scott Seebass |
Hadewych van Kempen | Scott Smith |
Harry Martin | Scott Weiner |
Jack Simons | Scott Whittet |
James Laden | Shannon Cook |
James B. Meier | Sky Sports Flying School Pty. Ltd. |
James Bradley | Sotir Popov |
James Georg | Stephan Mentler |
James Gibson | Steve Hawkins |
James Kolynich | Steve Houser |
James McMahon | Steve Kroop |
James Yeomans | Steve McQuilliams |
Jeffery Curtis | Steven Blackler |
Jason Smith | Steven Boost |
Jean-Pierre Delage | Steven Pearson |
Jim Brindley | SVS Design |
Jim Messina | Sydney Hang Gliding Centre Pty. Ltd. |
Jim Prahl | Thomas C. Ide |
J. J. Lamarche | Timothy Delaney |
Joerg Bajewski | Toba Gakuta |
John Armstrong | Tom Curbishley |
John Devorak | Tom Lanning |
John Dullahan | Tony Armstrong |
John Kennedy | Travis Bennett |
John Maloney | Tullio Gervasoni |
John Simon | Tyson Taylor |
Jon Lindburg | Victor Hare |
Jonny Thompson | Vince Furrer |
Jorge Cano | Vincene Muller |
Joseph Schmucker | Vincent Piret |
Jostein Vorkinn | Wayne Devilbiss |
Justinas Pleikys | Wayne Ripley |
Keith Barghahn | William A. Baker |
Ken Cobb | William Olive |
Ken Durstine | Wills Wing |
Ken Howells | Wings To Fly Ltd. |
Ken Kinzie | Yarly Kozly |
Keven Morlang | Yon Bárcena |
Kinsley Sykes | Zac Majors |
2016 Supporters |
Agustin Nieto | Knut Ryerson |
Alan Crouse | Koos de Keijzer |
Alf Oppoyen | Krzysztof Grzyb |
Allan Phillips | Lakeshore Hang Gliding |
Allen R. Sparks | Larry Huffman |
Alejandro Isaza | Larry Robinson |
Amber Atkins | Lawence Chamblee |
Andrew Vanis | Lawrence Lehmann |
April | Mario Manzo |
Atout Vents | M. C. Campanella |
Bernard Garvey | Marco Gerber |
Bill Belcourt | Mark Childs |
Billo | Mark Clark |
Bob Grant | Martin Jaeger |
Brian Kurowski | Maurice Wilson |
Bruce Kavanagh | Matt Christensen |
Bruce Wolf | Matthew Hahn |
Carlos Alonso de Florida | Melvin Glantz |
Carol Sturtevant | Michael Bomstad |
Carsten Zülch | Michael Harrington |
Catherine Hunter | Michael Howard |
Chris Hughes | Michael Robertson |
Chris McCluer | Michael Williams |
Clive Beddall | Mitchell Shipley |
Collard Collard | Mike Duffy |
Cory Barnwell | Mike Glennon |
Cragin Shelton | Miles Fagerlie |
Daniel Gravage | Moritz Wagner |
Daniel Lukaszewicz | Nathan Grimes |
Darrell Hambley | Nicholas Palmer |
Dara Hogan | NSW Hang Gliding State Titles |
Dave Davenport | Oded Kalir |
Dave Embertson | Oliver Gregory |
C. David Gibson | Oliver Moffatt |
David Bash | Orlando Stephenson |
David Bratt | Owen Morse |
David Glover | Paul Farina |
David Goto | Patrick Halfhill |
David Harsh | Patrick Kruse |
David Lopez | Patrick Pannese |
David I. McAnally | Paul Kelley |
David Stookey | Paul Voight |
David Williamson | Peter Adams |
Doug Keller | Perry Jones |
Eagles In The Flesh book | Peter Bolton |
Edward Andrews | Peter Cairns |
Edward Saunier | Peter Ian McArthur |
Eric Beckman | Peter Kelley |
Ewp | Peter Owens |
Felix Cantesanu | Peter Swanson |
Fernando Milani | Richard Mullins |
Flugschule Drachenfliegenlernen | Richard Nikoley |
Fred Kaemerer | Richard Thorp |
Frode Halse | Riker Davis |
Gary McIntire | Robert Bradley |
Gary Solomon | Robert Caldwell |
Gayle Warren | Robert Hunt |
Geoffrey Robertson | Rodger |
George Stebbins | Ronald P. Gleason |
George Wood | Rudolf Sauer |
Gerard Uchytil | Rodolfo Gotes |
Glen Volk | J. Russell Locke |
Gregory Angsten | Ryan Voight |
Gregory Pierson | Sander van Schaik |
Greg Dinauer | Sarah Kurtz |
Greg Kendall | Scott Seebass |
Gregg Ludwig | Scott Severen |
Gregory Pierson | Sky Sports Flying School Pty. Ltd. |
Hadewych van Kempen | Stephan Mentler |
Helen McKerral | Stephen Parson |
Howard Taylor | Steve Hawkins |
Ian Clark | Steve Houser |
Ian Dayble | Steve McQuilliams |
Jack Simons | Steve Rodrigues |
James Brindley | Steven Blackler |
James Georg | Steven Boost |
James Kolynich | Stewart Midwinter |
James McMahon | Sydney Hang Gliding Centre Pty. Ltd. |
James Yeomans | The Passing Zone |
Jason | Thomas Curbishley |
Jason Smith | Timothy Ettridge |
Jay Scovill | Toba Gakuta |
Jeffery Bohl | Tom Lanning |
Jerry Keller | Tom McGowan |
Jim Lamb | Tom Vail |
Joel Frohlich | Tony Armstrong |
Joel Craig | Travis Bennett |
John Armstrong | Tullio Gervasoni |
John Devorak | Vincene Muller |
John Dullahan | Vince Furrer |
John Kennedy | Vincent Piret |
John Maloney | Walt Nielsen |
John Simon | Walter Protas |
Jon Drindak | Wayne Devilbiss |
Jon Lindburg | Wayne Ripley |
Josiah Stephens | Wayne Santini |
Jostein Vorkinn | William A. Baker |
J. J. Lamarche | William Ellison |
Justinas Pleikys | William Finn |
Keith Barghahn | William Snyder |
Ken Durstine | Wings To Fly Ltd. |
Ken Howells | Yuriy Koziy |
Kenneth Cobb | Zac Majors |
Keven Morlang | Zenobia Reimann |
Kip Stone |
2015 Supporters |
Alan Crouse | Knut Ryerson |
Alan Deikman | Koos de Keijzer |
Alejandro Isaza Sanin | Krzysztof Grzyb |
Alf Oppoyen | Lakeshore Hang Gliding |
Allen Ahl | Larry Huffman |
Allan Phillips | Larry Robinson |
Andres Riera | Lawrence Lehmann |
Agustin Nieto | Lisa Kain |
Atout Vents | M. C. Campanella |
Bernard Garvey | Marco Gerber |
Carlos Alonso de Florida | Marcos Sebares Urbano |
Carol Sturtevant | Mario Manzo |
Carsten Zülch | Mark Childs |
Catherine Hunter | Mark Clark |
Charles Baughman | Martin Jaeger |
Charles McBride | Martin Heusse |
Christian Williams | Matt Christensen |
Christine and Terry Reynolds | Maurice Wilson |
Chris Zimmerman | Michael Bomstad |
Clayton Brauer | Michael Farren |
Daniel Gravage | Michael Duffy |
Daniel Lukaszewicz | Michael Grishman |
Danny Utinske | Michael Howard |
Dara Hogan | Michael Leger |
David Glover | Michael Robertson |
David Goto | Michel Gagne |
David Lopez | Michelle Haag |
David Stookey | Mike Stoneyard |
David Williams | Miles Fagerlie |
David Williamson | Nicholas Palmer |
Dean Engler | NSW Hang Gliding State Titles |
Denis | Oleg Bondarrchuk |
Douglas Brown | Oliver Moffatt |
Doug Keller | Patrick Kruse |
D. T. | Patrick Halfhill |
Eagles In The Flesh book | Paul Allen |
Edward Saunier | Paul Kelley |
Eric Beckman | Paul Rankin |
Fabiano Nahoum | Paul Voight |
Fernando Milani | Perry Jones |
Flytec USA | Peter Adams |
François Véronneau | Peter Bolton |
Frode Halse | Peter Kelley |
Gabriel Toniolo | Peter Swanson |
Gary McIntire | Quest Air |
Gary Solomon | Remora Racks |
Gerard Uchytil | Richard Mullins |
Glenn Curran | Richard Nikoley |
Glenn Nutt | Robert Bay |
Gregory Angsten | Robert Caldwell |
Gregory Pierson | Robert Hunt |
Hadewych van Kempen | Rodger Hoyt |
Heinz Tagmann | James Kolynich |
Helen McKerral | Raven Aviation Ltd. |
Henry Bittner | Rudolf Sauer |
Ian Clark | Ryan Voight |
James Gibson | Ryan Wood |
James Lang | Sander van Schaik |
James McMahon | Scott Barrett |
Jason | Scott MacLeod |
Jason Smith | Scott Seebass |
Jay Devorak | Serge Mainente |
Jeff B. Johnson | Sky Sports Flying School Pty. Ltd. |
Jeff Obrien | Stephan Mentler |
Joel Craig | Steven Blackler |
Joel Davisson | Steven Boost |
John Armstrong | Steven Cuypers |
John Bauer | Steve Houser |
John Cheale | Steve McQuilliams |
John Dullahan | Steve Rodrigues |
John Jensen | Terri Niles |
John Maloney | Timothy Ettridge |
John Simon | Thomas Curbishley |
John Stone | Thomas C. Ide |
Jonny Thompson | Thomas Lyon |
John Thompson | Thomas Norton |
Jon T. Drindak | Toba Gakuta |
Jorge Cano | Tom Lanning |
Jostein Vorkinn | Vesa Laitinen |
Joyce Brown | Vincene Muller |
Justin Elliot | Vince Furrer |
Justinas Pleikys | Wayne Devilbiss |
Karl Allmenddinger | Wayne Ripley |
Keith Barghahn | Werner Wilhelm Michel |
Ken Cobb | William A. Baker |
Ken Durstine | William Belcourt |
Keven Morlang | William Lothman |
Kinsley Sykes | Wills Wing |
2014 Supporters |
A. S. D. AirEmotions | Kent Erickson |
Agustin Nieto | Keven Morlang |
Airborne | Kinsley Sykes |
Alan Crouse | Kip Stone |
Alan Deikman | Kraig Coomber |
Alejandro Isaza Sanin | Krzysztof Grzyb |
Alex Trochez | Lakeshore Hang Gliding |
Alf Oppoyen | Larry Huffman |
Allan Phillips | Larry Robinson |
Allen Ahl | Lawrence Lehmann |
April Mackin | Lisa Kain |
Atlanta Hobby | Marco Gerber |
Atout Vents | Mario Manzo |
Ben Dunn | Mark Stump |
Bob Grant | Martin Jaeger |
Brent Harsh | M. C. Campanella |
Bruce Kavanagh | Matt Christensen |
Cameron Tunbridge | Matt Dettman |
Carl Wallbank | Mathew Thoreson |
Carlos Alonso de Florida | Maurice Wilson |
Carsten Zülch | Michael Bomstad |
Cliff Rice | Michael Grisham |
From A Reader In Moscow | Michael Howard |
Christian Williams | Michael Robertson |
Chuck and Gayle Warren | Michelle Haag |
Clayton Brauer | Michelle Taylor |
Conrad Loten | Michael Duffy |
Craig Carlson | Mike Harrington |
Curt Warren | Miles Fagerlie |
Daniele Brotto | Milton Daraujo |
Daniel Gravage | Moore Newell |
Daniel Heckenberg | Moyes Delta Gliders |
Dara Hogan | Neil Mcgregor |
Darrell Hambly | NSW Hang Gliding State Titles |
Dave Embertson | Oded Kalir |
David Glover | Oliver Moffatt |
David Lopez | Patrick Halfhill |
David Stookey | Patrick Kruse |
David Thompson | Paul Kelley |
David Williamson | Paul Rankin |
Dean Engler | Paul Voight |
Desmond Hill | Perry Jones |
Don Jones | Peter Adams |
Dudley Mead | Peter Bolton |
Eagles In The Flesh book | Peter Cairns |
Edward Andrews | Peter Kane |
Edward Saunier | Peter Owens |
Eric Beckman | Peter Swanson |
Fabiano Nahoum | Peter Withell |
Fausto Arcos | Phil Shroder |
Felix Cantesanu | Ralph Hyde |
Flytec USA | Randall Eneim |
Francesco Rinaldi | Red Bull Australia |
François Véronneau | Richard Hunt |
Frode Halse | Richard Jesuroga |
Gary D. McIntire | Ricker Davis |
Gary Solomon | River Valley Paragliding |
Giorgos Karachalios | Robert Hunt |
Glenn Curran | Robert J. Simmons |
Glen Volk | Rodger Hoyt |
Gregory Angsten | Ron P. Gleason |
Greg Dinauer | Ron Stanley |
Greg Kendall | Rudolf Sauer |
Gregory Pierson | Russ Brown |
Hadewych van Kempen | Sander van Schaik |
Haig | Scott MacLeod |
Helen McKerral | Scott and Virpi Barrett |
Henry Bittner | Scott Seebass |
Iain Vass | Scott Weiner |
Ingrid Bonapart | Serge Mainente |
James Kolynich | Sky Sports Flying School Pty. Ltd. |
James Lamb | Stephen Parson |
Jeffery Bohl | Stephan Mentler |
John Armstrong | Steven Boost |
Jorge Cano | Steve Blenkinsop |
Jostein Vorkinn | Steve Hawkins |
James Gibson | Steve Houser |
Jason | Steve McQuilliams |
Jason Smith | Steven Blackler |
Jay Scovill | Steven Cuypers |
Jay Devorak | Steven Rock |
Jeffery Bohl | Steve Rodrigues |
Jeffrey Johnson | Terry Reynolds |
Jeff Walker | The Passing Zone |
Jim Prahl | Timothy Collard |
Joerg Bajewski | Timothy Ettridge |
Joesph Kocon | Thomas Curbishley |
Joseph Schmucker | Thomas C. Ide |
John Armstrong | Thomas Lyon |
John Atkinson | Tom Lanning |
John Devorak | Tommy Thompson |
John Dullahan | Toba Gakuta |
John Jensen | Tullio Gervasoni |
John Pettinato | Vesa Laitinen |
John Simon | Vicki Cain |
John Stone | Vince Furrer |
Jon Durand | Vincent Piret |
Jonny Durand | Vincene Muller |
Jonny Thompson | Warren Windsports |
Juan Saa | Wayne Ripley |
Judy Durand | Wayne Devilbiss |
Justin Elliott | William A. Baker |
Keith Barghahn | William Belcourt |
Ken Cobb | William Schell |
Ken Kinzie | William Snyder |
Kenneth Hickey | Winfried Oswald |
2013 Supporters |
Alan Crouse | Kent Erickson |
Alan Deikman | Keven Morlang |
Albion Bowers | Kevin Dutt |
Alex | Kinsley Sykes |
Alf Oppoyen | Kip Stone |
Allan Phillips | Kitty Hawk Kites |
Allen Sasser | Krzysztof Grzyb |
Andre Wolf | Larry Robinson |
anonymous from The Seminole Sailplane Port | Lisa Cain |
Atlanta Hobby | Lisa Verzella |
Attila Bertok | Luther Thompson |
Agustin Nieto | Lynn Fifer |
Ben Dunn | Marc Breton |
Bernard Garvey | Mathew Thoreson |
Billo | Mario Manzo |
Bill Reynolds | Martin Jaeger |
Bob Grant | Martin Henry |
Bob Maloney | Matthieu Oppliger |
Brent Harsh | M. C. Campanella |
Brian Shott | Michael Bomstad |
Bryan Michenfelder | Michael Grisham |
C. David Gibson | Michael Robertson |
Carlos Alonso de Florida | Michelle Haag |
Caroline Drury | Mick Howard |
Carsten Zülch | Mitchell Shipley |
Clayton Brauer | Miles Fagerlie |
Charlie Baughman | Milton Daraujo |
Charles Allen | Moyes Delta Gliders Pty. Ltd. |
Christian Williams | Muller Windsports |
Daniel Gravage | Nicholas Palmer |
Dara Hogan | Nolan Bear |
David Dodge | NSW Hang Gliding State Titles |
David Glover | Oded Kalir |
David Goto | Owen Morse |
David Lopez | Paradise Hang Gliding |
David Stookey | Patrick Halfhill |
David Thompson | Patrick Kruse |
David Williamson | Patrick McGuinness |
Diver Bob | Schwitter Patrick |
Duncan McBride | Paul Allen |
Dustin Martin | Paul Voight |
Edward Saunier | Perry Volden |
Enda Murphy | Peter Adams |
Erick Angles | Peter Bolton |
Erik Kaye | Peter Cairns |
Fabiano Nahoum | Peter Kelley |
Fernando Milani | Peter Swanson |
François Véronneau | Peter Withell |
Fred T. L. Wilson | Philip Morgan |
Frode Halse | Phillipo |
Gabriel Toniolo | Phill Bloom |
Gakuta Toba | Richard Glassock |
Gayle and Chuck Warren | Richard Hunt |
Gary D. McIntire | Richard Lovelace |
Gary Soloman | Richard Thorp |
George Ferris | Richard Williams |
George Stebbins | Rick Wilson |
Gerard Lamarche | Ricker Goldsborough |
Gerard Uchytil | Riker Davis |
Gilles Migliaccio | Robert Caldwell |
Giorgos Karachalios | Robert Goodman |
Glen Volk | Robert Lenc |
Gordon Marshall | Robert Miller |
Gordon Rigg | Ross Hunter |
Graeme R. Henderson | Rudolf Sauer |
Greg Dinauer | Russell Gelfan |
Greg Kendall | Sander |
Gregory Angsten | Scott Barrett |
Gregory Pierson | Scott Silver |
Hang Gliding Vancouver Island | Sky Sports Flying School Pty. Ltd. |
Hadewych van Kempen | Scott Maue |
Harald Steen | Scott M. Tucker |
Harry Sudwischer | Scott Newman |
Helen McKerral | Scott Seebass |
Heinz Tagmann | Scott Severen |
Henry Bittner | Scott Trueblood |
Hyla Glover | Scott Weiner |
Iain Vass | Scott Whittet |
James Bradley | Stephan Mentler |
James Gibson | Steve Blenkinsop |
James Kolynich | Steve Hawkins |
Jamie Shelden | Steve Houser |
Jason | Steve Parson |
Juan Saa | Steven Blackler |
Jim Ramsden | Steven Cuypers |
Jeff Curtis | Steven Mazanek |
Jeffery Walker | Terry M. Crippen |
Joel Craig | Thomas C. Ide |
Joel Davisson | Thomas Curbishley |
John Alden | Thomas Lyon |
John Armstrong | Thomas Peghiny |
John Bauer | The Passing Zone |
John Berger | Tommy Thompson |
John Cheale | Timothy Ettridge |
John Dullahan | Tom Brosius |
John Jensen | Tom Lanning |
John Pop | Tom Vail |
John Simon | Tommy Thompson |
John Sumner | Trent Brown |
John Thompson | Reynolds |
John Wilson | Vesa Laitinen |
Jonathan Boarini | Vincent Collins |
Johnny Berger | Vince Furrer |
Jorge Cano | Vincene Muller |
Joseph Julik | Walt Nielsen |
Josh Kennedy | Wayne Michelsen |
Justin Elliott | Wayne Ripley |
Justinas Pleikys | Wayne Santini |
Karl Allmendinger | William A. Baker |
Keith Barghahn | William Belcourt |
Ken Cobb | Winfried Oswald |
Ken Kinzie | Zachary Majors |
Kenneth Hickey |
2012 Supporters |
Agustin Nieto | John Kennedy |
A-I-R USA Llc. | Josh Kennedy |
Alan Ayers | Juan Saa |
Alan Crouse | Just Trademarks |
Alan Deikman | Justinas Pleikys |
Albion Bowers | Justin Elliott |
Alf Oppoyen | Keith Barghahn |
Allan Phillips | Ken Cobb |
Allen Ahl | Ken Hickey |
Allen R. Sparks | Ken Howells |
Andrew Stakhov | Ken Kinzie |
Angelos Mantas | Kent Erickson |
Andrew Vanis | Kent Robinson |
Araldo van de Kraats | Kenny Westfall |
Atlanta Hobby | Keven Morlang |
Atout Vents | Kevin Dutt |
Attila Bertok | Kinsley Sykes |
Ben's Big Air | Koos de Keijzer |
Benjamin Friedrich | Kraig Coomber |
Bernard Winkelmann | Krzysztof Grzyb |
Bernie Garvey | Larry Bunner |
Beverly Taunyee Robbins | Larry Huffman |
Bill A. Baker | Larry Robinson |
Bill Belcourt | Larry Smith |
Bil Reynolds | Len Paton |
Bill Snyder | Linda Salamone |
Bradford D. Clarry | Lisa Kain |
Brett Hazlett | Lisa Verzella |
Brett Simpson | Luke Thompson |
Brian Shott | Marc Breton |
Bruno Østergaard | Mario Manzo |
Campbell Bowen | Marion Moody |
Carlo Bergamini | Mark Childs |
Carlos Alonso de Florida | Mark Demarino |
Carol Sturtevant | Mark Tulloch |
Carsten Zülch | Martin Henry |
C. David Gibson | Marcello |
Charlie Baughman | Mauricio Machado Pinto |
Charles Hedley | Massimiliano Vezzoli |
Charles McBride | Michael Bomstad |
Chris McCluer | Michael Grisham |
Chris Zimmerman | Michael Howard |
Christian Williams | Michael Duffy |
Chuck and Gayle Warren | Michael Hoffman |
Clayton Brauer | Michael Robertson |
Clive Beddall | Michelle Haag |
Cragin Shelton | Mike Atkinson |
Craig Carlson | Mike Degtoff |
Dan Bereczki | Miles Fagerlie |
Danny Utinske | Mitch Shipley |
Daniel Gravage | Moyes Delta Gliders |
Daniel Heckenberg | Nick Palmer |
Dara Hogan | NSW Hang Gliding State Titles |
David Glover | Noel Bear |
David Goto | Oliver Gregory |
David Stookey | Oliver Moffatt |
David Thompson | Orlando Stephenson |
Dean Engler | Paradise Hang Gliding |
Deane Williams | Patrick Kruse |
Dietmar Tschabrun | Patrick Halfhill |
Don Burns | Patrick Schwitter |
Doug Keller | Paul and Lauren Tjaden |
Douglas Koch | Paul Kelley |
Don Murdoch | Paul Rankin |
Duane House | Paul Steen |
Dudley Mead | Paul Voight |
Eduardo Oliveira | Perry Jones |
Edward Saunier | Pete Lehmann |
Eric Beckman | Peter Adams |
Erick Vils | Peter Bolton |
Fabiano | Peter Dall |
Ferenc Kovacs | Peter Kelley |
Forbes Flatlands | Peter Owens |
François Véronneau | Philip Morgan |
Frank Suarez | Quinn Cornwell |
Fred Kaemerer | Raef Mackay |
Fred T. L. Wilson | Ralph Hyde |
Frederick W. Bickford | Randy Rauck |
Frederick Straccia | Raven Hang Gliding |
Frode Halse | Rhanor Gillette |
Gakuta Toba | Rick Wilson |
Gary D. McIntire | Richard Hunt |
Gary Osoba | Rich Lovelace |
Gary Solomon | Richard Mullins |
George Nelson | Richard Pew |
George Stebbins | Riker Davis |
Gerard Uchytil | River Valley Paragliding |
Giorgos Karachalios | Robert Bay |
Glen Volk | Robert Caldwell |
Glenn Curran | Rob Clarkson |
Graybird Airsports | Robert Franklin |
Gregg Ludwig | Robin Cushman |
Gregory Angsten | Rodolfo Gotes |
Gregory Pierson | Ron Travali |
Greg Kendall | Roy Mahoney |
HangGlideVancouverIsland.com | Rudolf Sauer |
Hadewych van Kempen | Russ Brown |
Harald Steen | Scott Seebass |
Harry Sudwischer | Scott Silver |
Helen McKerral | Scott Smith |
Henry Bittner | Scott Weiner |
Hubert Jason Williams | Shasta Sky Sailors |
Hyla Glover | Sky Sports Flying School Pty. Ltd. |
Jaco Herbst | Stephan Forslund |
James Bradley | Stephan Mentler |
James Donovan | Steve Blenkinsop |
James Gibson | Steven Blackler |
James Kolynich | Steven Boost |
James Peter McMahon | Steven Cuypers |
James Rowan | Steve Hawkins |
James Yeomans | Steve Houser |
Jason Smith | Steven Mazanek |
Jay Scovill | Steve Parson |
J. D. Guillemette | Steven Pearson |
Jeffrey Busbee | Steven Rock |
Jeffrey Curtis | Sander van Schaik |
Jeffrey Johnson | Taggi |
Jeffrey Page | Tanno Rutten |
Jim Ramsden | Terry M. Crippen |
Jochen Zeischka | Thomas C. Ide |
Joe Faust | Thomas Curbishley |
Joe Kocon | Thomas Lanning |
Joel Davisson | Tommy Thompson |
Jonathan Boarini | Thoreson |
John Alden | Tim Collard |
John Armstrong | Tim Ettridge |
John Bauer | Tom Vail |
John Cheale | Trevor Birkbeck |
John Coyne | Tullio Gervasoni |
John Jensen | Vaughn Entwistle |
John Devorak | Vesa Laitinen |
John Dullahan | Vincene Muller |
Jon Durand | Vince Furrer |
John Harriott | Walt Nielsen |
John Norman | Wayne Devilbiss |
John Pop | Wayne Michelsen |
John Simon | Wayne Ripley |
John Sumner | Wes Schield |
John Thompson | Will Lanier |
Johnny Berger | William Gary |
Jonny Thompson | William Jacques |
Jorge Cano | Winfried Oswald |
Joseph Schmucker |
2011 Supporters |
Aeros | Ken Howells |
Agustin Nieto | Kenneth Westfall |
Alan Deikman | Keven Morlang |
Albion Bowers | Kinsley Sykes |
Alf Oppoyen | Kraig Coomber |
Allan Phillips | Krzysztof Grzyb |
Allen Stanish | Lauren Tjaden |
Airborne | Linda Salamone |
A-I-R USA Llc. | Lynn Fifer |
Alan Crouse | Lisa Verzella |
Andrew Harris | Lori Brown |
Andre Wolf | Marcos F. Sebares Urb |
Amir Shalom | Mario Manzo |
Arnaud van Dijk | Mark J. Arnold |
Atlanta Hobby | Mark Frutiger |
Attila Bertok | Mark Stump |
Benjamin Friedrich | Mathew Thoreson |
Bernard Winkelmann | Martin Heusse |
Bill Fifer | Martin Henry |
Billo | Martin Jaeger |
Bob Grant Productions | Max Broadway |
Brett Hazlett | Maurice Wilson |
Bruno Østergaard | Michael Duffy |
Bubba Goodman | Michael Bomstad |
Butch Pritchett | Michael Grisham |
C. David Gibson | Michael Robertson |
Carl Wallbank | Michael van der Marel |
Carlos Rizo | Michelle Haag |
Carlos Virgilio | Michael Zupanc |
Carsten Zülch | Miguel Molina |
Charles Allen | Mike Glennon |
Charlie Baughman | Milton Daraujo |
Charles Hedley | Moyes |
Chris McCluer | Muller Windsports |
Chris Nagel | Nigel Deacon |
Cliff Whitney Jr. | NSW Hang Gliding State Titles |
Dan Bereczki | Owen Morse |
Daniel Gravage | Patrick Halfhill |
Dara Hogan | Patrick Schwitter |
David Coleman | Paul Allen |
David Glover | Paul Kelley |
David Goto | Paul Rankin |
David Mercaldi | Paul Tjaden |
David Stookey | Paul Voight |
David Thompson | Perry Jones |
David Williamson | Peter Adams |
D. Brent Harsh | Peter Bolton |
Donald Andrews | Peter Cairns |
Donald Herrick | Peter Holloway |
Douglas Koch | Peter Kelley |
Doug Rogers | Philip Morgan |
Efren William Fierro Krug | Quest Air |
Enrico Lucarelli | Ralph Hyde |
Eric Beckman | Ramond Caux |
Erick Aldrich | Raven Hang Gliding |
Erick Vils | Rhanor Gillette |
Fabiano Nahoum | Richard J. Kalbus |
Fernando Milani | Ricker Goldsborough |
Fly Mexico | Richard Nikoley |
Flytec | Richard Hunt |
Francesco Rinaldi | Riker Davis |
François Véronneau | River Valley Paragliding |
Fred T. L. Wilson | Robert C. Anderson |
Frederick W. Bickford | Robert Caldwell |
Frode Halse | Robert Gray |
Gary Osoba | Robert Luce |
Gakuta Toba | Robert Majors |
Gayle Warren | Robert Stoecker |
Giorgos Karachalios | Rob Hibberd |
Glen Volk | Robin Hamilton |
Greg Wickstrom | Rodrigo Russek |
Gregg A. Ludwig | Rudolf Sauer |
Gerard Uchytil | Rolland Woerhle |
George Stebbins | Ron and Michelle Travali |
Gregory Angsten | Russell Brown |
Gregory Pierson | Ryan Wood |
Harald Steen | Scott M. Tucker |
Harry Sudwischer | Scott Rawlings |
Hadewych van Kempen | Scott Severen |
Helen McKerral | Scott Silver |
Iain Vass | Scott Smith |
Icolpak | Scott Weiner |
James Bradley | Serge Mainente |
James Gibson | Shasta Sky Sailors |
James Rowan | Simon Hughes-King |
Jamie Shelden | Sky Sports Flying School Pty. Ltd. |
Jaco Herbst | Stephan Mentler |
Jason Smith | Steve Arndt |
Joseph Kocon | Steve Bleniksop |
Jaye Morrison | Steve Houser |
Jay Scovill | Steve Kroop |
Jeffrey Johnson | Steven Mazanek |
Jeff Hunt | Steve Parson |
Jeff Obrien | Steve Pearson |
Jeff Shapiro | Steven Rickert |
Jesse Benson | Steve Rodrigues |
Jim Lamb | Stewart Midwinter |
Jim Ramsden | Susan Gonzales |
J. J. Marche | Sander van Schaik |
Jörg Bajewski | Taggi |
Joseph Schmucker | Terry Eads |
Joel Craig | Terry M. Crippen |
Jonathan Dietch | Tim Collard |
John Alden | Tina and Larry Jorgensen |
John Armstrong | Toni Deleo |
John Bauer | The Passing Zone |
Johnny Berger | Thomas Curbishley |
John Borton | Thomas Lanning |
John Chambers | Thomas Lyon |
John Cheale | Tim Ettridge |
John Devorak | Trent Brown |
John Dullahan | Tullio Gervasoni |
John Jensen | Vaughn Entwistle |
John McClintock | Vincent Collins |
John Morse | Vincent Detis |
John Olson | Vince Furrer |
John Pettinato | Vincene Muller |
John Simon | Vicki Cain |
John Sumner | Wayne Devilbiss |
Jonathan Boarini | Wayne Ripley |
Jorge Cano | Wes Schield |
Just Trademarks | William A. Baker |
Gary Solomon | William Belcourt |
Greg Dinaur | William Reynolds |
Kari Castle | Yurik Koziy |
Karsten Ehlers | Zac Majors |
Keith Barghahn | Zupy |
2010 Supporters |
Aero Painting Llc. | Jörg Bajewski |
Agustin Nieto | Jose Antonio Mejía |
Alan Crouse | Jostein Vorkinn |
Alan Deikman | Justinas Pleikys |
Alejandro Isaza Sanin | Gary D. McIntire |
Alf Oppoyen | Gakuta Toba |
Allan Phillips | Hadewych van Kempen |
Andrew Vanis | Heather Mull |
Andre Rebelo | Hyla Glover |
Andre Wolf | Kenneth Wilson |
Anthony Deleo | Ken Cobb |
April | Ken Grubbs |
Bart Doets | Keven Morlang |
Benjamin Friedrich | Koos de Keijzer |
Bernard Winkelmann | Keishya Salko |
William A. Baker | Keith Barghahn |
Ben Degaris | Kraig Coomber - Moyes USA |
Billo | Krzysztof Grzyb |
Bradford D. Clarry | Larry Bunner |
Bruno Østergaard | Lawrence Lehmann |
Butch Pritchett | Lorenzo Labrador |
Carlos Virgilio | Mario Manzo |
Carsten Zülch | Mark Childs |
Charlie Baughman | Mark Demarino |
Chris McCluer | Mark J. Arnold |
Christian Williams | Mark Stump |
Chris Nagel | Martin Beckenbach |
Chris Santacroce | Martin Henry |
Clayton Brauer | Martin Jaeger |
Craig Williamson | Mathew Moreson |
Cross Country International Ltd. | Maurice Spillane |
D. Brent Harsh | Michael Daly |
Dallas | Michael Grisham |
Dan Bereczki | Mike Glennon |
Dan Conners | Michael Howard |
Daniel Broxterman | Michelle Haag |
Daniel Gravage | Mike Bomstad |
Daniel Jones | Mike Leger |
Darrell Hambley | Mike Rabe |
Dave Thompson | Miles Fagerlie |
David Williamson | Milton Daraujo |
Dave Gibson | Moore Newell |
David Glover | Morningside Flight Park |
David Goto | Muller Windsports |
David Stookey | NSW Hang Gliding State Titles |
Davyd Homan | Oded Kalir |
Dara Hogan | Owen Morse |
Deane Williams | Patrick Halfhill |
Dean Engler | Patrick Kruise |
Dell Cross | Pat Denevan |
Dick Hecklmann | Paul Allen |
Dietmar Tschabrun | Paul Voight |
Douglas Brown | Peter Adams |
Doug Keller | Peter Bolten |
Ed Ewing | Peter Cairns |
Felipe Amunategui | Peter P. Kelley |
Ferenc Kovacs | Peter Owens |
Fernando Milani | Phill Bloom |
Flugschule Drachenfliegenlernen | Philip Morgan |
Francesco Rinaldi | Ralph Hyde |
Francis Campbell | Robert C. Anderson |
François Véronneau | Robert Lenc |
Fred Wilson | Rodger Hoyt |
Gayle Warren | Rich Jesuroga |
Gary Solomon | Richard Hunt |
Geoffrey Rutledge | Richard Mullins |
Gerald Dalen | Richard Nikoley |
Gerard Uchytil | Robert Caldwell |
Gilles Migliaccio | Roger Coxon |
Glen Volk | Ross Hunter |
Gregory Angsten | Rudolf G. Sauer |
Gregory Pierson | Rodolfo Gotés Navarro |
Greg Kendall | Serge Mainente |
Gregg Ludwig | Scott M. Tucker |
Harald Steen | Steven Nielsen |
Gary D. McIntire | Scott Rawlings |
Jaco Herbst | Scott Seebass |
James Gibson | Scott Silver |
James Yeomans | Shannon |
Jason Dyer | Shasta Sky Sailors |
Jason Smith | Stephan Mentler |
Jason | Steve Arndt |
Jay Scovill | Steve Blenkisop |
J. D. Guillemette | Steve Rock |
Jeff Curtis | Steve Rodrigues |
Jeff Nicolay | Stewart Midwinter |
Jeff O'Brien | Susan Gonzales |
Jim Kolynich | Schwitter Patrick |
Jim Lamb | Taggi |
Jonathan Dietch | Team Spirit HG and PG |
John Sumner | Terry M. Crippen |
John Alden | Thomas Curbishley |
John Armstrong | Thomas C. Ide |
John Bauer | Thomas Eckstein |
Johnny Berger | Timothy Collard |
John Borton | Timothy Ettridge |
John Chambers | Tom Lanning |
John Cheale | Vesa Laitinen |
John Dullahan | Vincent Collins |
John Jensen | Vince Furrer |
John Kennedy | Vincent Détis |
John Lane | Wayne Devilbiss |
John Pettinato | Wayne Ripley |
John Simon | Wayne Whiteman |
John Wright | Werner Wilhelm Michel |
Jon Durand | Wes Schield |
Jon Drindak | William Belcourt |
Joe Bostik | William Jacques |
Joe Evens | Winfried Oswald |
Joel Craig | Zac Majors |
José Antonio Mejia Medina | Zupy |
2009 Supporters |
Agustín Nieto | John Norman |
Alan Crouse | John Simon |
Alan Deikman | Johnny Berger |
Allan Phillips | Kathryn O'Riordan |
Alexandra Childs | Katharina Lochner |
Alf Oppoyen | Keith Atkins |
Amir Shalom | Keith Barghahn |
Andre Wolf | Ken Cobb |
Andes Computer Engineering | Ken Durstine |
Andrew Vanis | Kent Robinson |
Anthony Lang | Keven Morlang |
Airborne | Kingstilts |
Air USA | Kip Stone |
Attila Bertok | Koos de Keijzer |
Barron McKinley | Krzysztof Grzyb |
Bart Doets | Linda Salamone |
Benjamin Friedrich | Lon McClure |
Ben Dunn | Lorenzo Labrador |
Bernard Garvey | Luther Thompson |
Bernard Winkelmann | Marc Breton |
Bill Baker | Marcos Sebares |
Bill Jacques | Mario Manzo |
Bill Shell | Mark Demarino |
Bill Snyder | Mark J. Arnold |
Bill W. Stukenholtz | Mark Taggart |
Brian Shott | Martin Henry |
Bruce Wolf | Martin Jaeger |
Bruno Østergaard | Matt Thoreson |
Butch Pritchett | Maurice Spillane |
Carl Wallbank | Maurice Wilson |
Carol Binder | Michael Howard |
Chris Boyce | Michael Williams |
Chris Ingoldsby | Michael Zupanc |
Chris McCluer | M. Goessmann-Anderson |
Clayton Brauer | Mike Boerschig |
Courtney Mackay | Mike Degtoff |
D. Brent Harsh | Mike Rabe |
Dan Bereczki | Milton F. D´Araujo |
Daniel Gravage | Moyes |
Dara Hogan | Muller Windsports |
David Forty | Nicholas Palmer |
David Glover | Oliver Gregory |
David Goto | Patrick Halfhill |
David Thompson | Paul and Lauren Tjaden |
David Stookey | Paul Voight |
David Williamson | Perry Jones |
Don Banas | Peter Adams |
Don Burns | Peter Bolton |
Don Carlslaw | Peter Cairns |
Douglas Koch | Peter Kelley |
Doug Rogers | Pete Lehmann |
Douglas Oleson | Paul Olson (Scooter Tow Hang Gliding School) |
Duane House | Philip Morgan |
Eric Beckman | Phill Bloom |
Eric Trioli | Phil Lardner |
Expert Electric Co. | Ralph Hyde |
Felipe Amunategui | Richard A. Childs |
Ferenc Kovacs | Richard Hunt |
Filippo Oppici | Richard Masters |
Flip Koetsier | Richard Mullins |
Flytec | Richard Nikoley |
Francesco Rinaldi | Ricker Goldsborough |
Francis Campbell | Riker Davis |
Fred Bickford | Robert Bay |
Frederick Straccia | Robert Boolukos |
Gakuta Toba | Robert Caldwell |
Gale Warren | Roger Coxon |
Gary Lawhon | Ronald Travali |
Gary McIntire | Ross Wisdom |
Gary Solomon | Russell Gelfan |
Geoffrey Rutledge | Scott Rawlings |
Gerald Dalen | Scot Trueblood |
Gerald Myers | Scott Seebass |
Gerard Uchytil | Scott Silver |
Glen Volk | Scott Weiner |
Greg Dinaur | Serge Mainente |
Greg Kendall | Shasta Sky Sailors |
Gregg Ludwig | Skyline |
Gregory Angsten | Skysailing Ontario |
Gregory Pierson | Steve Arndt |
Hadewych van Kempen | Steve Blenkisop |
Harald Steen | Steven Mazanek |
Heather Mull | Steve Parson (Hang Gliding Vancouver Island) |
Herbst Jaco | Steven Pearson |
Holger Stephan | Schwitter Patrick |
Iain Vass | Steve Rodrigues |
Jack Simmons | Team Spirit HG and PG |
Jacqueline Flitcroft | Ted J. Conowal |
James Fee | Terry M. Crippen |
James Kolynich | Terry Reynolds |
James Lawrence Aviation Photography | Thomas Curbishley |
James Okamoto | Thomas C. Ide |
James Rowan | Tim Collard |
James (Dennis) Yeomans | Tim Ettridge |
James Gibson | Thomas Lanning |
Jamie Shelden | Thomas Michael Orr |
Jaro Krupa | Tommy Jacobsen |
Jason | Tom Vail |
Jason Smith | Tony Lowrey |
Jay Scovill | Vesa Laitinen |
J. D. Guillemette | Vincent Détis |
Jeff Hunt | Vince Collins |
Jeff Johnson | Vince Furrer |
Jeffrey Johnson | Walter Kirby |
Jeigh Shelley | Warren Windsports |
Jim Prahl | Wayne Devilbiss |
Jim Ramsden | Wayne Ripley |
J. J. Marche | Werner Wilhelm Michel |
John Alden | Wes Schield |
John Armstrong | William Belcourt |
John Borton | William Jacques |
John Chambers | William Olive |
John Cheale | William Reynolds |
John Dullahan | William Warren |
John Graham | Wills Wing |
John Harriott | Winfried Oswald |
John McClintock |
2008 Supporters |
Pilots who gave me money but who's names I didn't record | Kenny Westfall |
Air USA | Keven Morlang |
Agustin Nieto | Kevin Dutt |
Airborne | Keith Atkins |
Arizona Airfoils | Keith Barghahn |
Alan Deikman | Keith Turner |
Alan Parrish | Keven Morlang |
Alejandro Isaza Sanin | Koos de Keijzer |
Alex Pryymak | Kraig Coomber |
Alf Oppoyen | Krzysztof Grzyb |
Allan Phillips | Larry and Tina Jorgensen |
Andreas Ernst Becker | Larry Bunner |
Andrea Wolf | Larry Huffman |
Antony Moore | Larry Smith |
Anthony Trigg | Lawrence Chamblee |
Armand Acchione | Lee Gardner |
Attila Bertok | Linda Salamone |
Bart Doets | Luciana Rovera |
Benjamin Dunn | Luciana Crapanzano |
Benjamin Friedrich | Luther Thompson |
Bernard Winkelmann | Marc Breton |
Bernie Baer | Marcelo Zanetti |
Bernie Garvey | Maria Chrzanowski |
Beth Burgin | Mario Luppa |
Bill Belcourt | Mario Manzo |
Bill Degen | Mark Boliaris |
Bill Jacques | Mark Demarino |
Bill Reynolds | Mark Frutiger |
Billo (see William Olive) | Mark J. Arnold |
Bob Grant | Mark Stump |
Bob and Ruth Reich | Mark Taggart |
Bob Trampenau | Mark Timney |
Bruce Hopkins | Maurice Spillane |
Brent Harsh | Max Broadway |
Brian Healy | Max Tunbridge |
Brian Porter | Merlin Flight School |
Bruce and Anne | Michael Blakely |
Bruno Oestergaard | Michael Grisham |
Bubba Goodman | Michael Howard |
Butch Pritchett | Michael Robertson |
Carlos Alonso de Florida | Michael Williams |
C. David Gibson | Michel Joseph Debelic Gagne |
Charles McBride | Mike Degtoff |
Chris McCluer | Mike Glennon |
Chris Zimmerman | Miroslav Fojt |
Clay Brauer | Moore Newell |
Cliff Whitney | Monte Cole |
Craig Wood | Moyes |
Curt Warren | Moyes USA |
Damien "Tex" Gates | Munakata Katsuhiko |
Dan Bereczki | Niamh Crowe |
Daniel Gravage | Nicholas Palmer |
Danny Brotto | Nigel Deacon |
Dara Hogan | Nils Morten Holo |
David Frechette | Northwing |
David Goto | Orlando Stephenson |
David Williamson | Paolo de Nicola |
Deane Williams | Patrick Laverty |
Derrick Coleman | Patrick Kruse |
D. J. Tyrer | Paul Donahue |
Donald Banas | Paul Voight |
Don Carslaw | Paul Kelley |
Donite Plastics | Paul Sully |
Douglas Hahn | Paul Vandervoort |
Douglas Koch | Perry Jones |
Edward Geller | Peter Adams |
Edward Saunier | Peter Batey |
Enda Murphy | Peter Bolton |
Eric Beckman | Peter Cairns |
Erik Severiens | Peter Kelley |
Fausto Arcos Garcia | Peter Owens |
Filippo Oppici | Peter Swanson |
Flytec USA | Phil Chettleburgh |
Forbes Pilots and Tug Pilots | Philip Morgan |
Francesco Rinaldi | Rachel Allen |
François Véronneau | Rafael Riera |
Fred Bickford | Ralph Hyde |
Frederick Straccia | Randall Eneim |
Gakuta Toba | Randy Rauck |
Gayle Warren | Rhanor Gillette |
Gary McIntire | Richard A. Childs |
Gary Osoba | Richard Bryant |
Gary Solomon | Richard Hunt |
Gary Wirdnam | Richard Mullins |
George Hewitt | Richard Nikoley |
Geoffrey Robertson | Richard Saffold |
Geoffrey Rutledge | Rick Wilson |
George Stebbins | Riker Davis |
Gerald Dalen | Rix Haus |
Gerald Lamarche | Rob Gower |
Gerard Uchytil | Robert Anderson |
Glenda Pogue | Robert Bay |
Glen Volk | Robert Belshan |
Gold Coast Hang Gliding | Robert Caldwell |
Grant Hoag | Robert Stoecker |
Greetje Janssen | Roberto Nichele |
Greg Kendall | Roderick Stead |
Gregory Angsten | Rodney Pendry |
Gregory Pierson | Roger Coxon |
Grové Steyn | Ronald Stahl |
Hadewych van Kempen | Ross Hunter |
Heather Mull | Ryan Voight |
Hendrikus Bouwmeester | Shannon |
Holger Stephan | Scott M. Tucker |
Hugh Glenn | Scott Seebass |
Hyla Glover | Scott Weiner |
John Glendening | Scott and Monica |
Jack Simons | Serge Mainente |
Jack Slocum | Shasta Sky Sailors |
Jaco Herbst | Shaun O'Neal |
James Georg | Skysailing Ontario |
James Okamoto | Stephan Mentler |
James McEwan | Stephen Hengen |
James Michael Bradford | Steve Parson |
James Rooney | Steve Rathbun |
Jamie Ross | Steve Rodrigues |
James Rowan | Schwitter Patrick |
Jason Dyer | Tad Eareckson |
Jason Rogers | Terri Niles |
Jason Smith | Timothy Delaney |
Jay Scovill | Thomas Curbishley |
Jeffrey Curtis | Thomas Galvin |
Jeffrey Johnson | Thomas C. Ide |
Jeff Shapiro | Thomas Lanning |
Jeff Wilson | Thomas Norton |
Jeff Nicolay | Thomas Pierce |
Jim | Timothy Collard |
Jim Kolynich | Tommy Jacobsen |
Jim Lamb | Tom Nejame |
Jim Ramsden | Tony Brown |
Jim Rooney | Talewinds Sport Pilot Training Center |
Joe Faust | The Irish Team |
Joe Nance | Trevor Birkbeck |
John Armstrong | Vaughn Entwistle |
John Cheale | Vince Collins |
John Dullahan | Vincent Détis |
John Bauer | Vince Furrer |
John Jaugilas | Vincene Muller |
John Jannssen | Von Welch |
John Kennedy | Walter Kirby |
John Norman | Warren Windsports |
John "Ole" Olson | Wayne Devilbiss |
John Pettinato | Wayne Ripley |
John Simon | Werner Wilhelm Michel |
John Sumner | Wes Schield |
John Woiwode | William A. Baker |
John Wright | William Finn |
Jonathan Dietch | William Oates |
Johnny Berger | William Olive |
Josh Cohn | William Schell |
Joseph Aldendifer | Willam Snyder |
Joseph Kocon | Wills Wing |
Jostein Vorkinn | Winfried Oswald |
Julian Hayden III | Yuri Zokiy |
Just Trademarks | Zac Majors |
Kari Castle |
2007 Supporters |
Abhijeet Gole | Larry Witherspoon |
Achim Hageman | Lawrence Lehmann |
Adam Trahan | Linda Salamone |
Agustin Nieto | Lori Allen |
A-i-r | Lori Fitzgerald |
A-i-r Usa | M. Goessmann-Anderson |
Airborne | Marc Breton |
Alan Deikman | Marc Fink |
Alek Beynenson | Marcelo Zanetti |
Allan Phillips | Marcos Sebares |
Allen Ahl | Marion Moody |
Alex Pryymak | Mark J. Arnold |
Andrew Allen | Mark Boliaris |
Anthony Lang | Mark Childs |
April | Mark Frutiger |
Aeros | Mark Forbes |
Barry Bateman | Mario Manzo |
Bart Doets | Martin Henry |
Ben Davidson - Tek Flight Products | Martin Jaeger |
Benjamin Friedrich | Massimiliano Vezzoli |
Benoit Durand | Matt Thoreson |
Bill Jacques | Maurice Spillane |
Bjorn Hammer | Merlin Flight School |
Bob Franklin | Michael Andersson |
Bob Grant Productions | Michael Blakely |
Brandi Copplestone | Michael Duffy |
Butch Pritchett | Michael Grisham |
Carlo Bergamini | Michael Howard |
Carlos Alonso de Florida | Michael Williams |
Charles Warren | Michel Moacanin |
Chris Ingoldsby | Mike Glennon |
Chris Santacroce | Mike Rabe |
Chris Zimmerman | Mike Stephens |
Christian Williams | Milton D'Araujo |
Christopher Gonzales | M. G. Wilson |
Clayton Brauer | Monte Cole |
Craig McMillan | Moyes Delta Gliders |
Craig Wood | Nick Palmer |
Cross Country International Ltd. | Nigel Deacon |
D. Brent Harsh | Nils Morten Holo |
D. Schweter | Ollie Gregory |
D. J. Tyrer | Pat Hatfield |
Dan Bereczki | Patrick Laverty |
Daniel Gravage | Patrick Kruse |
Dara Hogan | Paul Allen |
David Davenport | Paul Olson |
David Glover | Paul Voight |
David Greenough | Peter Cairns |
David Kinlan | Peter Swanson |
David Murphy | Perry Jones |
David Williamson | Peter Batey |
Deane Williams | Peter Cain |
Donald Banas | Peter Kelly |
Don Burns | Philip Anderson |
Doug Dubois | Philip Morgan |
Doug Koch | Quest Air |
Douglas Hahn | Rachel Allen |
Dr. Jack Glendening | Rafael Riera |
Duane House | Ralph Herten |
Duncan McBride | Randy Rauck |
Edward Geller | Raul Larenas and Ecuadorian Pilots |
Erick Aldrich | Richard A. Childs |
Eric Beckman | Richard Larson |
Eric Troili | Richard Lever |
Erin and Ryan Anderson | Richard Mullins |
Fausto Arcos Garcia | Richard Nikoley |
Flugschule Drachenfliegenlernen | Richard Thorp |
Flytec | Rich Hunt |
Francesco Rinaldi | Rick Hawkeswood |
Frode Halse | Robert Anderson |
Gabriel Rocha | Robert Belshan |
Gakuta Toba | Robert Bay |
Gary Solomon | Robert Boolukos |
Gayle Warren | Robert Caldwell |
Gary McIntire | Robert Hayes |
Geoffrey Larson | Robert Reich |
Geoffrey Robertson | Robert Simmons |
Geoffrey Rutledge | Rodney Pendry |
George | Ron Gleason |
George Stebbins | Ron Richardson |
George Sturtevant | Ron Stanley |
Gerard Uchytil | Ron Wiener |
Glen Volk | Russ Brown |
Glenda Pogue | Russell Brown |
G. W. Meadows | Sam Benson |
Grant Hoag | Scott Gravelle |
Graybird | Scott Seebass |
Gregg A. Ludwig | Serge Mainente |
Greg Kendall | Shannon |
Gregory Angsten | Shannon Moon |
Gregory Pierson | Shasta Sky Sailors |
Hadewych van Kempen | Skysailing Ontario |
Hal Hayden | Steve Arndt |
Harald Steen | Steve Blenkinsop |
Harlan Block | Steven Nielsen |
Heather Mull | Steve R. Atthews |
Holger Stephan | Steve Parsons |
Iain Vass | Steve Rathbun |
Jack Simmons | Schwitter Patrick |
Jack Solcum | Ted J. Conowal |
Jamie Sheldon | The British National Team |
James Davis | Tim Ettridge |
James Kolynich | Tom Vail |
Jason Dyer | Thomas Curbishley |
Jason | Thomas Michael Orr |
Jeff Obrien | Thomas Lanning |
Jeffrey Busbee | Thomas Pierce |
Jeffrey Curtis | Thomas Norton |
Jeffrey Craig | Tim Collard |
Jeff Shapiro | Timothy Delaney |
Jim Lamb | Tony Kenney |
Jim Prahl | Travis H. Brown |
Jim Ramsden | Vincent Détis |
Jim Rooney | Vincent Piret |
Jim Yocom | Von Welch |
Russ Brown | Wayne Michelsen |
Jaco Herbst | Wayne Ripley |
J. D. Guillemette | Werner Wilhelm Michel |
Jeffrey Johnson | Wes Schield |
Joe Faust | Wesley Woodward |
John Alden | William A. Baker |
John Kennedy | William Belcourt |
John Simmons | William Jacques |
John Sumner | William Knight |
John W. Morse | William Reynolds |
John Woiwode | William Schell |
John Wright | William Snyder |
Jostein Vorkinn | Willliam Vaughn |
Kamron Blevins | Wills Wing |
Kenneth McDowell | Windtech |
Kent Robinson | Winfried Oswald |
Keven Morlang | Zac Majors |
Kim Staus | Zachary Castille |
Kraig Coomber |
Supporters from previous years |
Abhijeet Gole | John Simon |
Adam Trahan | John Snyder |
Adrian Bannister | John Sumner |
Agustin Nieto | John Wilson |
Agustion Nieto | Johnny Carr |
Alan Blake | Jon Lindburg |
Alan Deikman | Jon Thompson |
Alberto | Jonathan Mcelravy |
Alek Beynenson | Jorge Cano |
Alexandra Childs | Jorj Lowrey |
Alex Pryymak | Jose Antonio Mejía |
Alf Oppoyen | Jose Mejia |
Alfredo Sanchez | Josef Bostik |
Allan Ahl | Joseph D. H. Fussell |
Allan Phillips | Joseph Haller |
Allen Beverly | Josh Cohn |
Allen Sparks | Jostein Vorkinn |
Allen Stanish | Joyce Brown |
Altair Industries | Juan Carlos Garcia |
Andre Wolf | Jules Gilpatrick |
Andreas Gehret | Jules Kilpatrick |
Andrew Allen | Just Trademarks |
Andrew Bett | Kari Castle |
Andrew Harris | Karl Dinzl |
Andrew Medew | Karl Gardner |
Andrew Millat | Keith Smith |
Andrew Wilson | Ken Howells |
Andy Mutz | Kendrick Brown |
Anna Horgan | Kenneth Judd |
anonymous | Kenneth Spruell |
Anthony Deleo | Kent Erickson |
Anthony Lang | Keven Morlang |
Antonio Sequeira | Kevin Dutt |
Antony Moore | Kevin Greene |
Aeros | Kevin Grey |
April | Kieren O'Donovan |
Armand | Knut Ulvoy Johansen |
Attila | Koos de Keijzer |
Audun Jensvoll | Kraig Coomber |
Austino Nieto | Larry Applebee |
Avron Tal | Larry Bunner |
Ben Degaris | Larry Herndon |
Bart Doets | Larry Jorgensen |
Ben Davidson | Larry Majchrzak |
Benjamin Felder | Larry Smith |
Benoit Durand | Larry Witherspoon |
Bernard Garvey | Lawrence Chamblee |
Beverly Taunyee Robbins | Lawrence Wallman |
Bill Boyums | Lee Gardner |
Bill F. Turner | Lee Minardi |
Bill McCorkle | Len Clements |
Bill Snyder | Len Szafaryn |
Bill Warvin | Leonard Paton |
Bill Watters | Linda Salamone |
Billo | Lionel Marks |
Bjorn Hammer | Lisa Colleti |
Bjornar Ryeng | Lisa Kain |
Blaine Wood | Lisa Verzella |
Bo Hagewood | Lori Allen |
Bob Anderson | Lori Fitzgerald |
Bob Bauer | Luis Perez |
Bob Buckner | M. G. Wilson |
Bob Grant Productions | Mahesh Iyer |
Bob Hastings | Malcolm Jones |
Bob Mackey | Marc Breton |
Bob Maloney | Marc Fink |
Bob McGowan | Marcelo Zanetti |
Bob Trumbly | Marco Weber |
Brad Hall | Marilyn |
Brad Kushner | Mark Boliaris |
Brady Brown | Mark Carter |
Brendan Miller | Mark Childs |
Brendan Reid | Mark Clark |
Brent Smith | Mark Demarino |
Brett Hazlett | Mark Dowsett |
Brian Flaitz | Mark Forbes |
Brian Webb | Mark Frasca |
Brook Rice | Mark Frutiger |
Bruce Busby | Mark J. Arnold |
Bruce Decker | Mark Kowalsky |
Bruce Hopkins | Mark Mullholland |
Bruce King | Mark Stump |
Bruce Rhymes | Mark Taggart |
Bucky Buchwald | Mark Timney |
C. Kevin Morris | Mark Tyminski |
Campbell Bowen | Marshall Whitmore |
Cameron McNeill | Mart |
Candice Miller | Martin Beckenbach |
Carl Harrison | Martin Henry |
Carlo Bergamini | Martin Michelsen |
Carlos Alonso de Florida | Martin Polach |
Carlos Bessa | Martyn Yeomans |
Carlos Rizo | Mary Jackson |
Carlos Ruizo | Mathew Thoreson |
Carol Sperry | Matt Corley |
Casimir R. "Cas" Wolan | Matt Dettman |
Cathy Lawrence | Matthew Whicher |
Cedric Estienne | Maurice Spillane |
Charles Joe Evens | Maurice Wilson |
Charles McBride | Mauricio Brittingham |
Charlie Avaritt | Maynard Pogue |
Charlie Baughman | Max Spiess Henriquez |
Charlie Conklin | Melinda J. Kiely |
Chris & Vincene Muller | Merle Roberts |
Chris Cioffi | Michael Andersson |
Chris Delannoy | Michael Christian |
Chris Field | Michael Derry |
Chris Gallagher | Michael Dufty |
Chris Ingoldsby | Michael Grisham |
Chris Jones | Michael Howard |
Chris McCluer | Michael Kunitani |
Chris Nagel | Michael McIrvin |
Chris Santacroce | Michael Novak |
Chris Smith | Michael Robertson |
Christian Williams | Michael van der Marel |
Christina Holmes | Michael Williams |
Christopher Gonzales | Michaela Goessmann-Anderson |
Christopher Lefay | Michel Debelic |
Christopher Zimmerman | Michel Moacanin |
Christy Huddle | Michelle Moran |
Chuck Overton | Mick Howard |
Claude Montpetit | Miguel Molina |
Clayton Brauer | Mikael Wigstrand |
Cliff Whitney | Mike Blakely |
Cloudstreet | Mike Degtoff |
Cody Dobxon | Mike Frey |
Colin Barry | Mike Glennon |
Cookie | Mike Harper |
Cragin Shelton | Mike Leger |
Craig Wood | Mike McCartney |
C. S. Lawry | Mike Nash |
Curt Otto | Mike Rabe |
D. Brent Harsh | Miles Fagerlie |
D. J. Matthews | Monica Cadavid |
D. J. Tyrer | Myles Dunlop |
D. Schweter | N. J. Knopinski |
Dale Munstterman | Nancy Harris |
Dan Arndt | Nancy Smith |
Dan Bereczki | Neal Rolan |
Dan Critchett | Neil Clark |
Dan Gravage | Neville Almond |
Dan Jester | Nicholas Palaric |
Dan Johnson | Nick Kennedy |
Dan Morris | Nils Morten Holo |
Dan Shoemaker | Norm Price |
Daniel Broxterman | Nsw Hgpa |
Daniel Nestle | Oleg Bondarchuck |
Daniel Pifko | Oliver Moffatt |
Daniel Walker | Ollie Gregory |
Danny Brotto | Orlando Stephenson |
Danny Gooch | Ornj.net |
Dara Hogan | Owen Morse |
Dave Brandt | Paola Cubillos-Rizo |
Dave Dodge | Pasi Hynynen |
Dave Swanson | Pat Denevan |
Dave Teal | Patrick Peglar |
David Davenport | Patrick Laverty |
David Forty | Patrick Schwitter |
David Glover | Patrick Williams |
David Greenough | Paul Farina |
David Hempy | Paul Henderson |
David Jorgensen | Paul Kelly |
David Koehn | Paul Klemond |
David Martin | Paul Lapwood |
David Murphy | Paul Olson |
David O. Duke | Paul Tjaden |
David Obryan | Paul Voight |
David Proctor | Paul Wooten |
David Roberts | Paula Ransdell |
David Williamson | Pedro Duarte |
Dean Slocum | Penquin |
Denise Lindquist | Perry Jones |
Dennis Cavagnaro | Pete Lehmann |
Derek J. Wagner | Peter Hughes |
Dick Vobroucek | Peter Kelley |
Doanld Piercy | Peter K. Johnson |
Don Burns | Peter Lissenburg |
Don Carlson | Peter Loeppert |
Don Carslaw | Peter Loeskow |
Don Jones | Peter Owens |
Don Cramer | Petrus Vandenberg |
Doug Hoffman | Phil Bloom |
Doug McCleary | Philip Morgan |
Doug Rogers | Philip Wainwright |
Doug Stewart | Pierric Toulemont |
Doug Wilson | pilots at Quest |
Douglas Coster | Preston Holmes |
Douglas Hahn | Quest Air |
Douglas Koch | Rafael Dubois |
Doug'S Dad | Ralph Herten |
Draachen Fliegen Soaring Club | Ralph Hyde |
Dr. Jack | Ralph Senter |
Dudley Mead | Ramy Yanetz |
Duncan McBride | Randal Frazer |
Edward Batakis | Randall Eneim |
Edward James | Randall Severen |
Elizabeth Pfeiffer | Randolph Wycoff |
Enda Murphy | Raphael |
Enrico Lucarelli | Renee Faucher |
Erin Anderson | Reto Schaerli |
Eric Beckman | Rhanor Gillette |
Eric Douglas | Richard Gaines |
Eric Paquette | Richard Hass |
Erich Richey | Richard Hudson |
Erik Wik | Richard Hunt |
Erin Anderson | Richard Larson |
Erin van Horn | Richard Lever |
Eugene Evans | Richard Miller |
Fabiano Nahoum | Richard Mullins |
Fausto Arcos Garcia | Richard Nikoley |
Felipe Amunateguii | Richard Templeton |
Felix and Christoff | Richard Williams |
Fernando Sangregorio | Rick Christen |
Finbar Sheehy | Rick Culbertson |
Fintan Swanton | Riker Davis (Ski Apache) |
Flemming Lauridsen | Rob Cannon |
Franco Rios | Rob Kells |
Francois Veronneau | Rob Rademeyer |
Frank Accetta | Rob Reynolds |
Frank Ransdell | Robert Anderson |
Fred Kaemerer | Robert Bay |
Frederick Straccia | Robert Belshan |
Frode Halse | Robert Boolukos |
Gakuta Toba | Robert Buckner |
Galen Fisher | Robert Caldwell |
Garner Meadows | Robert Franklin |
Gary Collier | Robert Hibberd |
Gary McIntire | Robert Harris |
Gavin Swain | Robert Simmons |
Geoff Minshull | Robin Campbell |
Geoffrey Robertson | Robin Hamilton |
Geoffrey Rutledge | Rodger Reinhart |
George Blackfor | Rodney Pendry |
George Ferris | Roger Coxon |
George Stebbins | Roger Hoyt |
Gerald Dalen | Roland Whitsitt |
Gerald E. Myers | Rolf Schatzmann |
Gerry Pesavento | Ron Gleason |
Glen Volk | Ron Richardson |
Glenda Pogue | Ronald P. Gleason |
Grant Hoag | Russ Gelfan |
Greg Jones | Samuel Benson |
Greg Kendall | Sandia Soaring Association |
Greg Rossignol | Sandra Tevis |
Greg Wojonowski | Scott Hannaford |
Gregg A. Ludwig | Scot Trueblood |
Gregory Angsten | Scott M. Tucker |
Gregory Knepp | Scott Manzel |
Gregory Pierson | Scott Seebass |
Gregory Wilhelm | Scott Sigal |
Geoffrey Coombs | Scott Silver |
Gunter Lupberger | Scott Smith |
Hadewych van Kempen | Scott M. Tucker |
Hal Hayden | Scott Weiner |
Hancock Simon | Scott Westfall |
Hansjoerg Truttmann | Scotty Hubbard |
Harald Steen | Sergei Sharapov |
Harry Sudwischer | Shannon |
Hartwig Schrumpf | Shasta Sky Sailors |
Heike Hamann | Shawn Zabo |
Hendrikus Bouwmeester | Simon A. W. Kay |
Henry Bittner | Simon Cross |
Herwig Mayer | Simon James Hancock |
Hubert J. Williams | Sky Sports Flying School P/L |
Hyla and Tom Glover | Sotos Christoforou |
Ian Duncan | Stefan Eggenberg |
Ian Hudson | Stephan Forslund |
Ian Walton | Stephen Hengen |
Iain Vass | Stephen Johnson |
Ingimundur Sigurdsson | Stephen Parson |
Ira Phillips | Stephen Rudy |
J. Cody Dobxon | Steve Kroop |
J. Michael Bradford | Steve Rathbun |
Jack Knopinski | Steve Rodrigues |
Jack Slocum | Steven Line |
Jaco Herbst | Steven Ostertag |
Jaime Ruiz | Steven Pearson |
Jairo Carvalho Jr. | Steven R. Ford |
James Gaar | Stewart Midwinter |
James Georg | Stuart Walker |
James Harrison | Talewinds Sport Pilot Training |
James Komarniski | Tarago Flight Park |
James Lamb | Team Spirit Hang Gliding |
James Lawrence | Ted Cory |
James O'Reilly | Terry Kramer |
James Rooney | Terry Presley |
James Rowan | Thierry Blatti |
James Yeomans | Thomas Blon |
James Yocom | Thomas Curbishley |
Jamie Shelden | Thomas C. Ide |
Jarmo Lahtiranta | Thomas Lanning |
Jason Dyer | Thomas Pierce |
Jay Scovill | Thomas Prouhet |
Jay Scott | Thomas Vail |
Jeff Busbee | Tim Collard |
Jeff Farrel | Tim Morley |
Jeff Hiey | Timothy Delaney |
Jeff Hunt | Timothy Ettridge |
Jeff Nielson | Timothy Garlick |
Jeff Obrien | Todd Weber |
Jeff Rickard | Tom Lyon |
Jeffrey Busbee | Tom McFarland |
Jeffrey Curtis | Tom Nejame |
Jeigh Shelley | Tomasz Ciesielski |
Jennifer Hunt | Tommy Jacobsen |
Jerry Burkert | Tommy Thompson |
Jerry Straub | Tony Delio |
Jesse Benson | Topher McGarry |
Jim Finger | Toulemont Pierric |
Jim Kolvnich | Tracy Tillman |
Jim Nev | Trevor Birkbeck |
Jim Page | Trevor Finley |
Jim Prahl | Tyson Richmond |
Jim Reynolds | Urs Bleichenbacher |
Jim Shaw | Vaughn Entwistle |
Jimmy Kaye | Vim Toutenhoofd |
J. J. Lamarche | Vince Collins |
J. K. Boyd | Vince Furrer |
James Bradley | Vincent Piret |
Joyce Brown | Von Welch |
Joe Balbona | Wallace Stephens |
Joe Sztukowski | Walter Jordan |
Joel Craig | Walter Kirby |
John Alden | Walter Rowe |
John Armstrong | Warren Family |
John Barrington | Wayne Devilbiss |
John Berger | Wayne Michelsen |
John Bilskey | Wayne Ripley |
John Borton | Werner Michel |
John Chambers | Wes Schield |
John Cimbalo | Wesley Woodward |
John Claytor | William Baker |
John Coyne | William Belcourt |
John Corry | William Buffam |
John Dullahan | William Estes Iii |
John Fennel | William Gargano |
John Graham | William Jacques |
John Haywood | William Wixon |
John Hesch | Willy Maschmeier |
John Kennedy | William Reynolds |
John Muldoon | Winfried Oswald |
John Needles | Yuriy Koziy |
John Olson | Zach Hoisington |
John Rankin | Zachary Castille |